Форум
www.macedonia.co.nr www.macedonia-forum.tk
...
Може да испраќате мислења без регистрација. Со регистрација ке можете да download-ирате и да бидете модератори.
Latest topics
» Lyrics или текстови од песни
Чет Aвг 04 2011, 13:06 by Гостин

» Rifleman
Чет Окт 07 2010, 11:43 by Designer hangbags

» NBA Live Europe Tour
Чет Окт 07 2010, 11:43 by Designer hangbags

» Предлози
Вто Окт 06 2009, 01:49 by bigmen

» Aj na Sank?
Чет Aвг 27 2009, 09:48 by alleycat

» Sto ruckavte deneska???
Чет Aвг 27 2009, 09:36 by alleycat

» Omileno jadenje
Чет Aвг 27 2009, 09:33 by alleycat

» ДАЛИ ДРЖИТЕ ДИЕТА?
Чет Aвг 27 2009, 09:30 by alleycat

» Шминка
Чет Aвг 27 2009, 09:27 by alleycat

» Ташнички /чантички
Чет Aвг 27 2009, 09:24 by alleycat

» dali ja sledete modata
Чет Aвг 27 2009, 09:22 by alleycat

» Нов Шеф
Чет Aвг 27 2009, 09:08 by alleycat

» Колку сте високи?
Чет Aвг 27 2009, 09:05 by alleycat

» Поздрав и честитки
Чет Aвг 27 2009, 09:04 by alleycat

» од каде вие овде?
Чет Aвг 27 2009, 08:59 by alleycat

Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Декември 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Statistics
Постојат b>156 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е IOPIOB400

Нашите членови се испратиле точно 1956 мислења in 757 subjects
Кој е он-лајн?
Севкупно има 0 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 0 Гости :: 1 Bot

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Чет Јан 15 2009, 11:29
Poll

кој месенџер го користите

5% 5% [ 1 ]
74% 74% [ 14 ]
11% 11% [ 2 ]
0% 0% [ 0 ]
11% 11% [ 2 ]
0% 0% [ 0 ]

Општо гласови : 19

Gallery


Хари Потер и редот на Вол Март

Пет Јун 22 2007, 23:03 by LeKi

Хари Потер и редот на Вол Март
Газдите на Вол Март побараа од своите вработени низ целиот свет да ветат дека нема да зуцнат ништо околу исходот на седмото продолжение на Хари Потер кое ланецот на продавници ќе има чест прв да го промовира.

Почнувајќи од 10 јули, вкупно 1,1 милион соработници на Вол Март ќе започнат со потпишувањето на гаранциите со кои ветуваат дека нема да им го расипат крајот на читателите, дури и откако книгата ќе биде пуштена во продажба. Кон ова ќе можат да им се приклучат и сите купувачи, со тоа што ќе положат личен завет на веб страната http://www.makethepledge.net/.

Џ. К. Роулинг ја започна маркетинг кампањата за “Хари Потер и Светите Смртници”, со тоа што јавно откри дека магичната приказна ја завршува со убиството на два од главните ликови. Неодамна т.н. хакер “Габриел” тврдеше дека успеал да упадне во компјутерот на еден од вработените во издавачката куќа, Блумсбери и да ја открие најголемата литературна мистерија.

Comments: 0