Форум
www.macedonia.co.nr www.macedonia-forum.tk
...
Може да испраќате мислења без регистрација. Со регистрација ке можете да download-ирате и да бидете модератори.
Latest topics
» Lyrics или текстови од песни
Чет Aвг 04 2011, 13:06 by Гостин

» Rifleman
Чет Окт 07 2010, 11:43 by Designer hangbags

» NBA Live Europe Tour
Чет Окт 07 2010, 11:43 by Designer hangbags

» Предлози
Вто Окт 06 2009, 01:49 by bigmen

» Aj na Sank?
Чет Aвг 27 2009, 09:48 by alleycat

» Sto ruckavte deneska???
Чет Aвг 27 2009, 09:36 by alleycat

» Omileno jadenje
Чет Aвг 27 2009, 09:33 by alleycat

» ДАЛИ ДРЖИТЕ ДИЕТА?
Чет Aвг 27 2009, 09:30 by alleycat

» Шминка
Чет Aвг 27 2009, 09:27 by alleycat

» Ташнички /чантички
Чет Aвг 27 2009, 09:24 by alleycat

» dali ja sledete modata
Чет Aвг 27 2009, 09:22 by alleycat

» Нов Шеф
Чет Aвг 27 2009, 09:08 by alleycat

» Колку сте високи?
Чет Aвг 27 2009, 09:05 by alleycat

» Поздрав и честитки
Чет Aвг 27 2009, 09:04 by alleycat

» од каде вие овде?
Чет Aвг 27 2009, 08:59 by alleycat

Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Декември 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Statistics
Постојат b>156 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е IOPIOB400

Нашите членови се испратиле точно 1956 мислења in 757 subjects
Кој е он-лајн?
Севкупно има 0 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 0 Гости :: 1 Bot

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Чет Јан 15 2009, 11:29
Poll

кој месенџер го користите

5% 5% [ 1 ]
74% 74% [ 14 ]
11% 11% [ 2 ]
0% 0% [ 0 ]
11% 11% [ 2 ]
0% 0% [ 0 ]

Општо гласови : 19

Gallery


Nokia N78

Вто Мај 27 2008, 13:01 by LeKi

Nokia конечно го пушти во продажба долгонајавуваниот модел N78 - Symbian смартфон со HSDPA поддршка.
Дел од новитетите кај Nokia N78 се гаотагирањето и интегрираниот FM
предавател, кој овозможува музиката од телефонот да се пренесе на било
кое FM радио.
Телефонот има мултимедијално мени, со исто копче за навигација низ него како кај N81, a oперативниот систем е Symbian S60.
Nokia N78 има TFT дисплеј со големина од 2.4 инчи (240 х 320
пиксели) со приказ на 16М бои, има GPS поддршка, поддршка за Wi-Fi,
70МB внатрешна меморија и слот за microSD мемориска картичка. Камерата
е со резолуција од 3.2 мегапиксели и автоматски фокус, со Carl Zeiss
оптика. Снима видео во VGA резолуција со 15 фрејма во секунда.
Во поглед на конективноста, тука е веќе спомнатото Wi-Fi b/g со
UPnP, microUSB v2.0, 3.5 милиметарски стерео приклучок за слушалки и
Bluetooth v2.0 со A2DP стерео аудио.
Oфицијално објавената цена од Nokia (пред даноци и други давачки) изнесува 350 евра.

Comments: 0