Вицеви со плавуши!

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

default Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 18:45

Знаете некој виц за плавуши.Напишете го во темава.Еве еден мој виц
 • Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.

  Здогледал некоја плавуша покрај патот.

  - Невесто, рекава длабока е?

  - Не!

  Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.

  - Добро мори жено, нели е плитка водава.

  - А бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 18:46

Црвенокоса, црнка и плавуша работеле во иста фирма и имале шефица. Арно
ама бидејќи шефицата секој ден си одела порано од работа, овие три се
договориле и тие еднаш да си отидат порано, бидејќи никој нема да
забележи. Си отишле тие, едната на шопинг, другата во кафич, а
плавушата отишла дома, кога што ќе види, нејзиниот маж е во кревет со
шефицата. Се скрила таа некако да не ја приметат, додека не си отишла
швалерката. Сабајлето се собираат трите и црнката предлага:

- Еј, абе супер беше вчера. Ај да повториме денеска.

А плавушата одговара:

- Не фала. Мене вчера за малку ќе ме фатеа.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 18:48

Како плавуша наоѓа пари за ДВД

Го продава телевизоротШто се случува кога плавуша ќе голтне мува

Има повеќе мозок во стомак отколку во главаЗошто плавуша на овие избори ќе иде со кондури бр 45

Бидјеки разбрала дека треба да се излезе во поголем број
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by Aleksandar4e on Вто Окт 17 2006, 23:26

Зошто плавуша игра пред семафор?
Мисли дека е диско!
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by ^^ShOkaTa^^ on Сре Окт 18 2006, 13:52

Две плавуши се гураат на кревет, едната се симнува
од креветот на подот а другата и вика
- Еј качи се сега, се ослободи
место

Излегува плавуша од ВЦ и му вика на келнерот
- Ај раситни ми ги овие 70
евра
- абе ваква банкнота не постои оваа е фалсфикат
- да го ебам пак сум
силувана

Се јавува плавуша во авиокомпанија и прашува:
-Колку трае летот од Скопје до
Амстердам?
-Само момент.
-Фала, пријатно!
avatar
^^ShOkaTa^^
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 28
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by ^^ShOkaTa^^ on Сре Окт 18 2006, 14:28

Kako plavusa resava krstozbor


- Свечено одело (4 букви).....ЦРНО
- Телефонски повик( 3 букви).... ЗВР
- Град во Италија (3 букви).... ТРС
- Види слика ( 5 букви)..... ВИДОВ
- Брат на жената (5 букви)....JОСИФ
- Неизлечива болест (4 букви)... СМРТ
- Прибор за јадење (3 букви).... ЗАБ
- Најмал троцифрен број (3 букви).... 000
- Најздрав пијалок (4 букви)... ПИВО
- Ладно оружје (3 букви)... ТОП
- Мерка за тежина ( 3 букви)... ТЕГ
- Заедница на мажот и жената(4 букви).... СТАН
- Мерка за скапоценост...( 4 букви)... ПАРИ
- Лик од библијата....( 3 букви).... ПОП
- Морски гребен.....( 2 букви)....МГ
- Злато.....ЗЛ
- Граѓанин на Тирана (7 букви)... ТИРАНИН
- Доживување при спиење ( 3 букви)...SEX
- Дел од купатилото (4 букви).... ВОДА
avatar
^^ShOkaTa^^
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 28
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Пет Окт 20 2006, 19:54

Колку вицеви има за плавушите?
-Ни еден се е вистина!

Се жали плавуша на другарка и:
-Мори,мислам дека маж ми ме изневерува?
-Е,како да не! Поверен од него, здравје!Туку,што те натера да помислеш на такво нешто?
-Па,ни едно дете не личи на него!


Две плавуши чекаат автобус-едната чека број 1,другата број 7. Патем дошол автобус број 17,а тие срекни на глас извикале
-Баш фино можеме и двете да одиме


Која е разликата помеѓу плавуша и соларен дигитрон?
-Плавушата работи во мрак!Што се добива кога ќе превртиш 3 плавуши?
-2 бринети!!!Што е заедничко кај гребката(сречка) и плавушата?
-И двете ги гребеш за да добиеш
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by ^^ShOkaTa^^ on Чет Окт 26 2006, 17:23

Зошто плавуша оди кога си ја мие косата?
Затоа што на шампонот пишува Wash and Go.

Како плавуша штеди вода?
Купува шампон за сува коса.
avatar
^^ShOkaTa^^
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 28
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Саб Дек 09 2006, 12:51

зошто плавуша клечи ви проданица?
бара ниски цени
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by Шико on Вто Јан 23 2007, 02:06

Kako najlesno na plavusa da i gi skrsis zabite a da ne odgovaras?
Na asvalt ke nacrtas penis. Laughing
avatar
Шико
Ново лице

Број на мислења : 17
Registration date : 2007-01-23

Преглед на профилот на членот http://www.velgosti.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by Шико on Пет Фед 02 2007, 20:39

Оди русокоса во продавница каде што го купила компјутерот и прашува зошто компјутерот не сака да ја конектира на интернет.
Продавачот ја прашал:

- А, знаеш ли која ти е лозинката?

- Знам, шест sвездички. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
avatar
Шико
Ново лице

Број на мислења : 17
Registration date : 2007-01-23

Преглед на профилот на членот http://www.velgosti.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by macsex on Нед Фед 18 2007, 14:35

Избришано од LeKi
Причина:Веќе го има постот

macsex
Ново лице

Male
Број на мислења : 12
Age : 49
Registration date : 2007-02-10

Преглед на профилот на членот http://sexacademy.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Вто Фед 20 2007, 14:06

НЕ ПОВТОРУВАЈТЕ ИСТИ ВИЦЕВИ
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 15:07

Плавуша оди да купи карти за во кино….
- Дајте ми две карти...
- За „Ромео и Јулија“ ?
- Не бе, за мене и другарка ми
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:06

како плавуша абортира???
се качува на покрив и ги убива сите штркови што ке ги види а за секој случај и зелкита од нивата ги корне
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:07

колку вицеви има за плавушите?
-ни еден се е вистина!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:07

како плавуша решава крстозбор

- свечено одело (4 букви).....цpно
- телефонски повик( 3 букви).... звp
- град во италија (3 букви).... тpс
- види слика ( 5 букви)..... видов
- брат на жената (5 букви)....jосиф
- неизлечива болест (4 букви)... смpт
- прибор за јадење (3 букви).... заб
- најмал троцифрен број (3 букви).... 000
- најздрав пијалок (4 букви)... пиво
- ладно оружје (3 букви)... топ
- мерка за тежина ( 3 букви)... тег
- заедница на мажот и жената(4 букви).... стан
- мерка за скапоценост...( 4 букви)... паpи
- лик од библијата....( 3 букви).... поп
- морски гребен.....( 2 букви)....мг
- злато.....зл
- граѓанин на тирана (7 букви)... тиpанин
- доживување при спиење ( 3 букви)...sex
- дел од купатилото (4 букви).... вода
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:08

некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
здогледал некоја плавуша покрај патот.
- невесто, рекава длабока е?
- не!
тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
- добро мори жено, нели е плитка водава.
- а бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:09

отишла плавуша со исчукана кола во сервис за пеглање. сервисерот решил да се позафрка малку па и рекол:
- не ти треба пеглање на колава. само дувај во ауспухот и сама ќе се исправи.
се вратила дома плавушата и почнала да дува во ауспуфот ама ништо не се случило со колата. додека оваа дувала поминала некоја друга правуша и ја прашала:
- што правиш ма?
објаснувала оваа што прави, а другата со смеење искоментирала:
- па како ќе ти се исправат дупките на колата кога прозорците си ги оставила отворени!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:10

Исплашена плавуша влегува дома и му вика на мажот и:
„Маж! кај се децата!?“
мажот: на англиски
плавушата:„where're the children?“
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:11

што ке се случи ако црнкиња и плавуша скокнат од стокатница?
-црнкињата ке падне и ке умри, а плавушата ке застане да праша за патот
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:11

се заглавиле 2 плавуши у лифт. почнале да викаат по некој да ги одглави.
плавуша 1: помош, помош!
плавуша 2: ај да викаме заедно.
плавуша 1 и 2: заедно, заедно!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:11

шо е разлика меѓу плавуша и ламбурџини?
- ламбурџинито не се позајмува на пријатели.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:13

две плавуши шетаат по улица и едната вика
-еј види го кучено со едно око!
другата ја става раката врз едното око и вика
-каде бе каде е?
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Сре Jул 25 2007, 20:13

две плавуши си разговараат:
- што мислиш, што барале девојките со машките порано ?
- како тоа порано ?
- па порано, пред да се измислат парите и кога немало коли ?
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот