Вицеви со плавуши!

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:09

зошто плавуша носи наочари на
стомак?
-има слепо црево.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:09

што прави плавуша легната до ''лежечи полицаец '' ?

му се удваpа ........
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:09

човек си работел низ дворот на својата куќа кога атрактивната сосетка, инаку русокоса, излегла од дома.
отишла до поштенското сандуче, погледнала во него и налутено се вратила дома трескајќи ја вратата.
по две минути се случило истото.
кога тоа се повторило и трет пат, човекот не можел да издржи и ја прашал изнервираната русокоса што е проблемот.
- мојот глупав компјутер упорно ми тврди дека имам добиено пошта.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:11

Отишла плавуша со исчукана кола во сервис на пеглање. Сервисерот решил да се позафркава, па и рекол:
- Не ти треба пеглање, само дувај во ауспухот, сама ќе се исправи.
Се вратила плавушата дома и почнала да дува, ама ништо не се случило. Поминала друга плавуша и ја прашала:
- Што правиш, ма?
Објаснила оваа што прави, а другата со смеење искоментирала:
- Па, како ќе се исправат дупките, си ги оставила прозорците отворени.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:12

Една русокоса и кажува на друга:
- Знаеш ли дека оваа Нова Година се паѓа во петок?
Другата русокоса одговара:
- Леле, само да не биде 13-ти!!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:13

Некој тип сретнува една плавуша се запознаваат и ја кани кај него во хотел и.....после првата партија ја прашува:
- Are you FINISH?
- NO
- Што бе No.
Сега ке ти кажам и пак ја зграбчил.
Откако завршиле и одспале малку пак ја прашува пак оваа NO.
И повторно почнал да ја "пегла" дури се испотиле двајцата и онака задишани пак овој:
- Are u FINISH?
-No, i`m SWIDISH!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:13

Што и треба на плавуша да претрча 100 метра?
- Компас и карта
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:14

што одговара плавуша кога добива комплимент дека има добра пи*ка ?
-паааа...јеби га!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:14

што и пишува на плавуша по суќничката ?
-такси!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:15

колку е 1 плавуша + 1 плавуша ?
-пар глупачи!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:15

што се случува кога ќе се избања плавуша?
-добиваме чиста будала!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:16

две плавуши играат шах...
-„кош“ – извикала едната плавуша!
-„е чекај ма, ова да не ти е фудбал случајно“ – одговорила другата.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 17:16

pазговараат два плавуши: замисли вчера го читав шекспир!
-„стварно? а кој е тој???“ одговорила другата.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви со плавуши!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот