Вицеви без наслов

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

default Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 18:53

Тука ке ги пишувате вицевите што незнаете во која тема да ги сместите.
НапредMacedonia


Последната промена е направена од на Сре Окт 18 2006, 13:28. Мислењето е променето 1 пати
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by Aleksandar4e on Вто Окт 17 2006, 23:27

Ова тема не ја сваќам.
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 22
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Сре Окт 18 2006, 14:36

Ke објаснам!
На пример:


-Абе комши,зашто така направи со жена ми бе!?
-Па сакав да видам која е подобра,жена ми или жена ти.
-Што не ме праша мене бе,ќе ти кажев!


Последната промена е направена од на Саб Дек 09 2006, 12:47. Мислењето е променето 1 пати
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by ^^ShOkaTa^^ on Чет Окт 26 2006, 17:16

трпеица се породила со двојка и лежи на породилно. доаѓа трпе, ги гледа децата, па оди да ја провери трпеица. таа го прашува:
- е, трпе, ги виде бебињата? кажи колку се убави!
- убави се како не. избра кое ќе го земеме?
avatar
^^ShOkaTa^^
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 28
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Саб Дек 09 2006, 12:48

Татко и син седат и синов му вика на таткото
С-Тато дај бе упаљач
Т-Абе како не ти е срам бе 3то одд. и пушиш цигари
С-Па што ако сум 3то? И ти у 3то си пушел, мене баба ми кажа
Т-Да пушев али имав 17години...
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by Goko on Сре Јан 31 2007, 17:40

Bil si eden Dedo Mraz.
I odel niz kukite i pital:Deka vladee zenata daruval guska,a deka mazo daruval konj.
Odel nis site kuki i sekade vladeela zenata. i stignal do poslednata i mazo otvara na vratata i Dedo Mraz pital ti li vladees u ovaa kuka i mazo mu odgovoril:Jas vladeam.I Dedo Mraz rekol:znaci treba da dobies konj.I mazo ja pital zenata Zenoooooooo sto da zemam konj ili guska Smile

Goko
Ново лице

Број на мислења : 4
Registration date : 2007-01-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by Шико on Чет Фед 01 2007, 20:33

Отишол Хитлер во логор,ги построил Евреите и почнал да ги убива еден по еден.Му дошол редот на едно девојче и ова го моли:- Те молам,не ме убивај,остави ме да поживеам уште малку!
Хитлер го погледал,се подзамислил и му вели:-Важи,ајде оди на крајот од редот! affraid
avatar
Шико
Ново лице

Број на мислења : 17
Registration date : 2007-01-23

Преглед на профилот на членот http://www.velgosti.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by pato on Саб Мар 10 2007, 21:47

Му вика детево на татко му:
Тато спиеш?
Таткото:Не
Детето:Епа ај дај ми 200 денари за да излезам.
Таткото: Ај бе остај ме да спијам
avatar
pato
Ново лице

Број на мислења : 28
Registration date : 2007-03-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пет Мар 16 2007, 14:33

детето и вели на мајка си:
- мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:18

Како наркоман бара да купи кокаин на венецуелски?
-Уна канта поликолоре!

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:18

За несреќа, испаднал еден патник од авион.
За среќа, под него се нашол пласт сено.
За несреќа, од пластот сено ѕирка вила.
За среќа, ја промашил вилата.
За несреќа го промашил и пластот сено.

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:19

Влегува маж во автобус и го прашува возачот Се плаќа за цвеќе? Возачот вика НЕ! Тогаш мажот се врти и вика РУЖО ВЛЕГУВАЈ!

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:21

Влегува човек во кафана и прашува:
- Кој е овде посилен од мене?
Стануваат тројца батки:
- Ние сме!
- Е па, дојдете да го бутнеме југово.

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:22

Судијата го прашува Рамче:
- Рамче, зошто крадеше?
- Ма не сум крадел, жими деците.
- Си крадел, си крадел, те виделе двајца сведоци.
- Не сум крадел судијо, жими све, имам 100 сведоци кои не ме виделе.

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:22

Дошле зајакот и син му дома. Синот цел помочан, а таткото покакан.
Мајката зајчица ги прашува:
- Сине, побогу, што ви се случило?
А синот одговара:
- Ма остај, се помочав од страв додека мечката си го бришеше г'зот со тато.

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:22

Стопирал некој цајкан плавуша:
-Дај ми возачка.
-Немам.
-Тогаш дај ми лична карта.
-Немам ни тоа.
-Добро, тогаш дај ми нешто со што ќе можам да те индентификувам.
Плавушава ја зема ташната и му вади огледало.
Цајканот се огледува во огледалото и вика:
-Па што не кажеш дека си колега бе!?

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:23

Се фали Цветко пред другарите:
- Јас жена ми никогаш не ја тепам. Само ќе ја турнам по скали, а она сама нека се удира кај што сака!

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by xXx on Пон Јун 18 2007, 02:23

Како се молат хакерите.
- Во името на светиот ctrl, alt, shift и delete.
- Ентер!

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:30

Дедо Мраз доаѓа во завод за деца со попречувања во развојот.
Сите му се радуваат, и сега нели редот е поклони да дели.
Дедо Мраз им вика- Ајде прво поклон за некој кој ќе ми испее песничка...

Едно дете почнува: Дидооо Муаас Дидооо Муаас дуууде и кај наауусс..

Дедо Мраз: ХоХоХо, не, нема поклон за тој шо се зафркава
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:30

Дедо Мраз оди во Африка. Зема некое Африканче и му вика:

-Шо сакаш ти од Дедо Мраз охохохо.

-Па 4 дена не сум јадело.

- Охохохо... кој не јадел, нема поклон!!!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:31

Одат мајка татко и син на пикник на Маврово.
Се возат со колава и наеднаш паѓа на шофершајбна кур 2 метра.....
И синов одма го прашува на татко му=тато тато што беше она,па овај =ништо сине пеперутка
И синов вика=Леле колкаво куриште имаше
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:31

Си бил некој силен човек и отишол во странство да работи како пожарникар. Кога стигнал таму веднаш се фатил за работа. Една зграда горела и тој бидејќи бил силен останал да ги лови жртвите доле. Неговиот колега ги фрлал луѓето и тогаш фрлил еден црнец и тој го оставил да падне. Тогаш колегата го прашал:
- Зошто го остави?
А он одговорил:
- Па нели ти рекоф изгорените да не ги фрлаш.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:32

Се среќаваат двајца пензионери на клупа и едниов му вика на другиов: - - Абе зема лебче за гулабиве?
= Не бе, ја без леб ги јадам!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:33

-Срам те било! - вика жената. Соседите зборуваат дека синоќа си бил мртов пијан и дека на улица си го гушкал дрвото!
-Па добро жено, не си сигурно љубоморна на дрвото.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by LeKi on Пон Jул 02 2007, 14:33

Жената одненадеж се враќа дома и ја затекнува домашната помошничкa седната во скутот на мажот и.
Аууу - мажу! - извикува сопругата. Па нема ни половина час како ти ги испеглав панталоните!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Вицеви без наслов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот