Одбојка

Go down

default Одбојка

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 21:29

Колку ја следите македонската и светската одбојка? Дали сте играле или тренирале?

Викендов во Скопје се игра вториот турнир од квалификациите за пласман
во 1 европска група. Македонија е домаќин на Летонија, Австрија и
Шведска. Ние моментално се наоѓаме на последното место во нашата група,
но има надеж за пласман во А групата, бидејќи разликата помеѓу првиот и
последниот е 1 бод.

Состав на Македонската репрезентација

Владимир и Александар Стевовски (Тарагона - Шпанија), Филип
Деспотовски, Тихомир Пауновски, Ѓоко Јосифов, Зоран Ѓорѓевски, Влатко
Трајчевски, Жарко Ристоски, Александар Милков (сите од Работнички Ф),
Александар Митев, Никола Ѓорѓиев (Струмица), Виктор Зафиров, Хари
Наковски (Раднички - СЦГ), Атанас Милев (Студент - Тирана), Јовица
Симовски (Адербоде - Белгија), Горан Алексов (Орион, Холандија).
Селекторот непосредно пред почетокот на турнирот ќе ги одреди 12-темина
кои ќе настапат во СРЦ Кале.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Одбојка

Пишување by Aleksandar4e on Вто Окт 17 2006, 22:24

Ке има ли некои изиграни мечови во Куманово?
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Одбојка

Пишување by LeKi on Саб Jул 14 2007, 14:35

Не
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Одбојка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот