15 женски мудрости

Go down

default 15 женски мудрости

Пишување by LeKi on Сре Мар 21 2007, 18:35

1. Немој да се занесуваш дека можеш да смениш нешто кај мажот, освен кога е во пелени.
----------
2. Што треба да направиш кога мажот ќе те напушти и ќе ја тресне вратата? Заклучај ја.
----------
3. Ако веќе пратија еден маж на Месечината, мора да може и сите да ги пратат.
----------
4. Не дозволувај да талкаат мислите на твојот маж. Премали се за да бидат сами надвор.
----------
5. Секогаш одбери помлад маж. И онака никогаш не зреат.
----------
6. Сите мажи се исти. Имаат различни фаци за да може да ги распознаваме.
----------
7. Дефиниција на ерген: маж кој ја пропуштил приликата да унесреќи некоја жена.
----------
8. Не е точно дека жените прават од мажите кретени. Тие и онака се гордеат со мотото: "Направи сам".
----------
9. Единствен начин да наведеш маж да направи нешто е да му кажеш дека е престар за тоа.
----------
10. Љубовта е слепа но бракот е искуство кое отвора очи.
----------
11. Ако баш бараш маж кој ќе биде врзан за тебе, побарај го во болница за душевни болести.
----------
12. Синовите на Израел талкале по пустина 40 години. Ете, дури и тогаш им било под чест да одат по патот.
----------
13. Ако те праша дали сакаш да се карташ, кажи му "да, со кредитни картички".
----------
14. Запомни дека имањето смисла за хумор не значи да му кажуваш вицови туку да се смееш на неговите.
----------
15. Сите луѓе се создадени еднакви. За жал, тоа се однесува и на мажите.
----------

толку од мене
кажете и вие некоја
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 15 женски мудрости

Пишување by MA4OR aka BiG M on Сре Jул 11 2007, 15:24


14. Запомни дека имањето смисла за хумор не значи да му кажуваш вицови туку да се смееш на неговите.

хахахахахахаха!
avatar
MA4OR aka BiG M
Учесник во дискусија

Male
Број на мислења : 252
Локација : STRICTLY UNDERGROUND
Registration date : 2007-05-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 15 женски мудрости

Пишување by LeKi on Вто Јан 22 2008, 13:34

Cool
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 15 женски мудрости

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот