SKI скокови!!!!!

Go down

default SKI скокови!!!!!

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 21:36

Еве нешто ..
The origin of ski jumping was in Morgedal, Norway, but the first proper
competition was held in Trysil in 1862. The first widely known ski
jumping competition was held in Husebybakken, Oslo, in 1879. The yearly
event was moved to Holmenkollen from 1892, and Holmenkollen has
remained the Mecca of ski jumping ever since. In addition to the
separate sport of ski jumping, with the three events of "normal hill",
"large hill", and "team competition", ski jumping is one of two
elements in Nordic combined.Не знам за вас, ама мене ова ми е една од поинтересните да не речам најинтересните дисциплини.

Стално кога ги гледам се си мислам дека ќе паднат, ама никако да паднат.

Гледате/не гледате ве интересира/не ве интересира?

Ги пратите ски скоковите оваа година? Јас испуштив скоро се.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: SKI скокови!!!!!

Пишување by Aleksandar4e on Вто Окт 17 2006, 22:22

Омилена скијачка дисциплина.Секогаш сум играл ски скокови на Winter играта.Ако ја некој знае.Инаку не знам име на никој од спортистите.
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: SKI скокови!!!!!

Пишување by Chopper on Пон Фед 26 2007, 01:03

Идиот не знае ниеден скокач. Јас навивам за Ахонен, а знам преку 30 ски скокачи.

Chopper
Ново лице

Број на мислења : 23
Registration date : 2007-02-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: SKI скокови!!!!!

Пишување by Aleksandar on Сре Апр 18 2007, 20:22

јас сум за Адам Малиж (Пољакот) и се согласувам со LeKi дека е најдобра дисциплина...
avatar
Aleksandar
Ново лице

Male
Број на мислења : 14
Age : 32
Локација : Охрид
Registration date : 2007-04-17

Преглед на профилот на членот http://www.aleksander.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

default Re: SKI скокови!!!!!

Пишување by LeKi on Саб Jул 14 2007, 14:38

Aleksandar напиша:јас сум за Адам Малиж (Пољакот) и се согласувам со LeKi дека е најдобра дисциплина...
Така e
Кој друг ги сака SKI скоковите?
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: SKI скокови!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот