За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Go down

default За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 21:45

Ме интересира за што би дале највеќе пари т.е. која компонента на компјутерот ја сметате за највредна.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by Aleksandar4e on Вто Окт 17 2006, 22:29

Секоја компонента е вредна.Не можат едни без други.Неможе компјутерот без матичната плоча или графичката картичка.
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by LeKi on Чет Мар 01 2007, 17:30

Јас највеќе пари би дал за матична, графичка и RAM
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by pato on Саб Мар 10 2007, 21:01

I jas,i kompjuterot moze da raboti i bez graficka, mene taka mi raboti(imam onboard)
avatar
pato
Ново лице

Број на мислења : 28
Registration date : 2007-03-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by the_plake on Вто Апр 17 2007, 03:26

1. Графичка на прво место,
2. матичната, рамот и процесорот.
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by LeKi on Пет Јун 15 2007, 13:08

Јас највеќе пари би дал за КУЌИШТЕТО lol!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by CepLE on Чет Jул 05 2007, 19:25

LeKi напиша:Јас највеќе пари би дал за матична, графичка и RAMA procesor moze i nekoj najslab a?
SAMO USPUT PROCESOROT E GLAVA NA KOMPJUTEROT
avatar
CepLE
Ново лице

Male
Број на мислења : 33
Age : 30
Локација : негде у куманово
Registration date : 2007-06-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by Tattoo beauty on Пет Ное 30 2007, 15:42

за добра конфигурација се разбира...

боље и никаков монитор да имам али перформанси на процесор, гафичка.. и сите делови да се топ Laughing
avatar
Tattoo beauty
Член во развој

Female
Број на мислења : 63
Age : 31
Локација : u studio za tetoviranje:))
Registration date : 2007-07-21

Преглед на профилот на членот http://www.tattoo-passion.org

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by LeKi on Вто Јан 22 2008, 12:47

За звучници lol!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by stefan_tm on Сре Мај 21 2008, 15:57

Pa to e skoro cel komjuter!


CepLE напиша:
LeKi напиша:Јас највеќе пари би дал за матична, графичка и RAMA procesor moze i nekoj najslab a?
SAMO USPUT PROCESOROT E GLAVA NA KOMPJUTEROT
avatar
stefan_tm
Ново лице

Број на мислења : 1
Registration date : 2008-05-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: За што би дале највеќе пари?!?!?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот