nVidia vs. ATI Radeon

Go down

Каква графичка картица користите?

100% 100% 
[ 2 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Општо гласови : 2

default nVidia vs. ATI Radeon

Пишување by the_plake on Чет Мар 22 2007, 21:24

Нешто за вашата графичка карта, како сте задоволни?
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: nVidia vs. ATI Radeon

Пишување by LeKi on Пон Мар 26 2007, 14:41

јас користам nVIDIA и сум задоволен
GeFORCE
FX 7500
512 mb
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default FX 5770 ЗАКОН

Пишување by the_plake on Пон Мар 26 2007, 14:44

И ја имам FX 5700 LE!
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: nVidia vs. ATI Radeon

Пишување by LeKi on Вто Јан 22 2008, 12:51

насмеан ѓавол
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: nVidia vs. ATI Radeon

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот