Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

default Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by the_plake on Чет Мар 22 2007, 21:35

Kако да хакнете веб-камера преку Гугл. Да, можете да гледате real time снимки од целиот свет, па дури и да преземете контрола на некои камери (лево-десно, горе-долу, зум, ротирање...).

Значи:
- Отворете http://www.google.com
- Во полето за пребарување напишете: inurl:/view/index.shtml
- Кога ќе излезат резултатите од пребарувањето едноставно кликнете на некој од огромната листа на линкови.

http://81.190.193.145/view/index.shtml
http://128.239.98.125/view/index.shtml - школо
http://lv.raad.tartu.ee:10201/view/index.shtml - некој плоштад ( чешка, полска.. )
http://video.kisel.harekrishna.ru/view/index.shtml - киселни, москва, русија ( јес да врска немам што е тоа... )
камера во собата на администрација на новград - http://www.admgor.nnov.ru:8023/view/index.shtml
http://216.80.46.49:60173/view/index.shtml - музеј

Камера 1 (моментално е темница, инаку ова е одлична камера која може да ја движите каде сакате).
- Камера 2
- Камера 3
- Камера 4
- Камера 5 (ресторанче)
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by LeKi on Чет Мар 22 2007, 22:00

abe ne moze
otvoriv google i napisav inurl:/view/index.shtm
i nema nisto
samo dva linka
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by the_plake on Чет Мар 22 2007, 22:50

Еве ги моите резултати од барањето:

Мрежа Резултати од 1 до 10 од приближно 934 резултати за inurl:/view/index.shtml. Пребарувањето потроши 0.05 секунди.

hotel suisse à spiezwebcam.singlehoteleden.ch/view/index.shtml - Слични страници

voir la caméra en activex165.91.110.101:2010/view/index.shtml - Слични страници

Live view - AXIS 211 Network Camera version 4.11152.1.131.130/view/index.shtml - 4k - Кеширано - Слични страници

Веб-камера в БутовоРасположена на высоте 70 метров на Бульваре Ушакова. Возможность управления.
camera.butovo.com/view/index.shtml - Слични страници

Live view - AXIS 213 PTZ Network Camera version 4.12217.71.245.166/view/index.shtml - 5k - Кеширано - Слични страници

voir la caméra en activex69.51.67.72:90/view/index.shtml - Слични страници


Ако имаш проблеми пробај да го користиш Internet Explorer 7 или Mozilla Firefox 2.003
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by LeKi on Чет Мар 22 2007, 23:17

сега сака
ја сменив мозила
ми беше CS2
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by the_plake on Чет Мар 22 2007, 23:21

ОКИ
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by psytrip on Чет Јун 21 2007, 16:34

ej kazi use nekoja interesna rabota ne mora da bide haknuenje kameri neso dr...
avatar
psytrip
LUD_Tin3jDj3r

Број на мислења : 15
Registration date : 2007-06-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by norther on Нед Окт 21 2007, 02:20

ej a znae li nekoj kako da vlezes vo drug kompjuter preku msn?neka pise ako znae:)))

norther
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 23
Registration date : 2007-04-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by LeKi on Пон Окт 22 2007, 13:09

content stiler ti treba
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by cracker on Сре Јан 16 2008, 17:59

interesna rabota Smile
avatar
cracker
модератор
модератор

Male
Број на мислења : 20
Age : 23
Registration date : 2008-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by LeKi on Вто Јан 22 2008, 12:52

da Cool
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Kако да хакнете веб-камера преку Гугл

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот