Тајтл (Потпис под никот)

Go down

default Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by Aleksandar4e on Пон Окт 16 2006, 20:24

Кој сака потпис под никот може само да пише тука и ке го добие.

Пример :
Јас имам Администратор а сакам да ми пишува Манијак.Така и ке добијам.Можете и во латиница и во кирилица.Да видиме кој ке има кул тајтл.
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by Aleksandar4e on Пон Окт 16 2006, 21:02

И заборавив да кажам кога ставаш тајтл ранговата слика ја снемува.Мечовите.
avatar
Aleksandar4e
Ново лице

Male
Број на мислења : 30
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by ЕНТЕР on Нед Фед 11 2007, 02:07

Искусно хаќерче ве молам ставете ми на тијтлот
avatar
ЕНТЕР
Искусно хаќерче

Број на мислења : 8
Registration date : 2007-02-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by LeKi on Нед Фед 11 2007, 13:21

OK!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by LeKi on Вто Мар 13 2007, 23:55

Кој сака потпис под никот може само да пише тука и ке го добие.

Пример :
Јас имам Администратор а сакам да ми пишува Манијак.Така и ке добијам.Можете и во латиница и во кирилица.Да видиме кој ке има кул тајтл.
ем админ ем манијак Laughing bounce lol!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by MA4OR aka BiG M on Саб Мај 05 2007, 22:42

LeKi напиша:
Кој сака потпис под никот може само да пише тука и ке го добие.

Пример :
Јас имам Администратор а сакам да ми пишува Манијак.Така и ке добијам.Можете и во латиница и во кирилица.Да видиме кој ке има кул тајтл.
ем админ ем манијак Laughing bounce lol!

a ako mozi da gi napisite site titlovi kako na pr


30 postovi - novoroden makedonec,
60 postovi - malecok ucenik

itn....
avatar
MA4OR aka BiG M
Учесник во дискусија

Male
Број на мислења : 252
Локација : STRICTLY UNDERGROUND
Registration date : 2007-05-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by LeKi on Нед Мај 06 2007, 17:47

avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by LeKi on Чет Мај 10 2007, 21:16

Може и ти да кажеш ако сакаш некој друг (што го нема на листата) само неможе админ,мод,спонзор итн.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by LeKi on Чет Мај 10 2007, 21:16

Може и ти да кажеш ако сакаш некој друг (што го нема на листата) само неможе админ,мод,спонзор итн.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by xXx on Нед Јун 17 2007, 23:54

Може мене администратор да ми пишува?

xXx
Ново лице

Број на мислења : 25
Registration date : 2007-06-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by psytrip on Чет Јун 21 2007, 16:36

mene neka mi pisuva LUD_Tin3jDj3r
avatar
psytrip
LUD_Tin3jDj3r

Број на мислења : 15
Registration date : 2007-06-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Тајтл (Потпис под никот)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот