Хумористични прашања и одговори

Go down

default Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Сре Окт 18 2006, 13:34

Тука се кратиките вицови што се со две реченици:прашање,одговор.
На пример:

Како забележувате дека некоја жена ке каже нешто паметно?
Реченицата ја започнува со:Еднаш еден маж ми кажа..
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by ivan on Пет Ное 10 2006, 11:25

Зошто Илинка Митрева е грда ко ноќ?
-Господ има добар смисол за хумор!
avatar
ivan
Ново лице

Male
Број на мислења : 21
Registration date : 2006-11-09

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Саб Дек 09 2006, 12:49

Зошто опаднало производството на авиони во Албанија?
Изгорела фабриката за хартија.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by SIMONA on Пет Фед 16 2007, 12:20

Drz me majko se ispostrav

SIMONA
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Пет Мар 16 2007, 14:35

се тркаат две магариња и едното му вели на другото:
-кој е последен тој е магаре
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 23:20

Слуга, дали ја запали колата?
- Да господине, веќе и гаражата гори!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 23:21

Слуга, давај пушката, сакам да пукам!
- Господине сите спијат.
- Нема везе, ќе пукам на прсти!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Чет Jул 26 2007, 23:21

Слуга, зашто се весниците во замрзивач?
- За вестите да останат свежи.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:15

Зошто НАСА пратила жена во вселената?
- Била 10 килограми полесна од машината за перење.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:16

Малиот Трпе прашува:
- Тато, тато, кога ние ќе купиме Голф петка?
- Ќе купиме сине, кога ќе излезе Голф деветка.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:16

1: Како се викаш?
2: Ко татко ми.
1: Како се вика татко ти?
2: Ко мене.
1: А вие двајца како се викате?
2: Исто.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Хумористични прашања и одговори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот