10 Црногорски заповеди,која ви е омилена?

Go down

default 10 Црногорски заповеди,која ви е омилена?

Пишување by LeKi on Пет Окт 20 2006, 18:38

1.Човекот се раѓа уморен и живи за да се одмори.
2.Сакај го креветот како и самиот себе си.
3.Одмарај преку денот,за да можеш да спиеш преку ноќта.
4.Ако видиш некој кој се одмара помогни му.
5.Работи што помалку,а тоа што неможеш пребаци го на другите.
6.Не работи,работата убива.
7.Не го прави тоа денес што го можеш утре.
8.Во ладовината е спасот-од одмарањето уште никој не е умрел.
9.Работата донесува болест, не умирај млад.
10.Кога сакаш да работиш,,седи,почекај,ке видиш дека ке ти помине.Laughing
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 10 Црногорски заповеди,која ви е омилена?

Пишување by Шико on Вто Јан 23 2007, 02:15

добри заповеди јас од денес ке се владеам по нив
avatar
Шико
Ново лице

Број на мислења : 17
Registration date : 2007-01-23

Преглед на профилот на членот http://www.velgosti.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 10 Црногорски заповеди,која ви е омилена?

Пишување by LeKi on Пет Јан 26 2007, 16:59

убаво
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: 10 Црногорски заповеди,која ви е омилена?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот