Холивуд ја пиратира Македонија!

Go down

default Холивуд ја пиратира Македонија!

Пишување by MA4OR aka BiG M on Саб Мај 05 2007, 20:40

Филмот 300 е класичен холивудски тешкаш:
'историски' спектакл (инспириран од истоимениот стрип на Френк Милер),
правен со дебел буџет (64 милиони долари), педантна техника (претходно
пробана во Син сити) и сериозен 6 месечен ПР кој му претходеше на
неговото влегување во кино салите пред некоја недела. Сите овие
стандардни бизнис елементи го дадоа посакуваниот ефект: 300 растури на
благајните, рушејќи го мартовскиот рекорд на Ice Age. Се е тоа фино.
Само, пиздите ја џапнале "Зајди, Зајди" и ни фала да кажат!

Се
работи за саундтракот на филмот, објавен на 6-ти март, три дена пред
кино премиерата. Него го потпишува Тајлер Бејтс а го изведуваат
различни артисти.
Под реден број 24 се наоѓа песната "Message For The Queen" чие интро е бесрамно дрпнато од култната македонска песна.
avatar
MA4OR aka BiG M
Учесник во дискусија

Male
Број на мислења : 252
Локација : STRICTLY UNDERGROUND
Registration date : 2007-05-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Холивуд ја пиратира Македонија!

Пишување by LeKi on Нед Jул 15 2007, 14:06

Laughing    Laughing   lol!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот