Се сејќавате?

Go down

default Се сејќавате?

Пишување by MA4OR aka BiG M on Саб Мај 05 2007, 20:41

Ви текнува ли на рускиот цртан филм со волкот и зајакот?
Поради
внимание кон нашите идни поколенија, ќе ви презентирам топ листа на
најдобри и најлоши детски цртани филмови и детски емисии (вие одберете
кој каде спаѓа). Одиме со презентација без да укажувам кој на кое место
се наоѓа:
-Еден обичен ден. Малото тигарче е осамено и нема другари.
Тргнува на пат и се сретнува со куп пријателчиња кои одат-ПО ПАТОТ СО
ОБЛАЦИТЕ. Гарант тоа Русите биле напушени до даска кога решиле да одат
на таков далечен пат.
Цела багра собрана во студио и цртаат ли цртаат. Лудило...
-Телетабиси.
И се уште не знам што животинки се тоа. Мачки, глувци или пак некои
створови од вселената. Кога ги гледам како се бркаат, а тоа трае 10
секунди, веднаш се потсетувам на детството и сфаќам колку многу сум
пропуштил. А тие, се тркалаат од смеа како некои дебилчиња, ух што се
слатки малите.
-Баљум-баљум. Е тоа беше доживљај. Се појавува од
никаде, се губи во бездната за повторно да се роди. Оди, оди и сретнува
топка. И почнува да се гази од смеење. Му вика на неговиот цртач: па
сам ли да играм фудбал,бе глуп!
Гледав една цензурирана епизода од
Баљум баљум. Кога ќе го нацртаат здогледува две цицки. Се врти кон
цртачов и му вика: дај бе нешто да се ебне. Е ќе го добие тоа што го
сака, но ќе сфати дека се заебал, Господ да те чува од женска беља.
-Сакам да сум камион.
Не, сакам да бидам пеперутка.
Тогаш, ќе бидам камион-пеперутка.
Сакам да сум Валканиот Хари.
Сакам да сум Конан варваринот.
Па тоа сум јас, Валканиот Конан.
-Хи-мен. Гледаме во тоа телевизорот како Хи-мен се тепа со Скелеторот и како вика: "Во името на моќта на Сивиот череп, јас
сум мочаааан."И тогаш се газевме од смеа, кога ја гледавме српската
верзија. После тоа излегувавме на улица и се кршевме од мавање со
стапови наместо копја, со камења наместо магии и со клоци и боксови
наместо со мечеви и штитови.
avatar
MA4OR aka BiG M
Учесник во дискусија

Male
Број на мислења : 252
Локација : STRICTLY UNDERGROUND
Registration date : 2007-05-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Се сејќавате?

Пишување by LeKi on Чет Мај 10 2007, 21:12

се намачи пишувајки или направи копи Smile биди искрен Smile
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот