Кодот на Да Винчи II дел

Go down

default Кодот на Да Винчи II дел

Пишување by MA4OR aka BiG M on Саб Мај 05 2007, 20:46

Се снима продолжение на блокбастер адаптацијата на романот ’Кодот на Да Винчи’.

Авторот
на сценариото, Акива Голдсман, кој го адаптираше делото на Ден Браун,
добил 3.8 мил. долари за да го напише продолжението.

’Кодот
двојка’ нема да биде оригинална приказна, туку ќе се базира на ’Ангели
и Демони’, роман кој му претходи на ’Кодот на Да Винчи’.

Во
него, криптологот Роберт Лангдон (Том Хенкс) и’ помага на жена да ја
открие врската меѓу смртта на татко и’ и тајни општествени конспирации.

Премиерата на филмот се очекува дури во 2008 година.

Апсолутно непотребно. Се се прави за пари. ГЛУПОСТ
avatar
MA4OR aka BiG M
Учесник во дискусија

Male
Број на мислења : 252
Локација : STRICTLY UNDERGROUND
Registration date : 2007-05-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Кодот на Да Винчи II дел

Пишување by LeKi on Вто Јан 22 2008, 13:30

хаха
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Кодот на Да Винчи II дел

Пишување by edi36 on Чет Мај 01 2008, 13:34

Mnogu dobar
avatar
edi36
Ново лице

Број на мислења : 3
Registration date : 2008-01-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Кодот на Да Винчи II дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот