tPhone

Go down

default tPhone

Пишување by LeKi on Пет Јун 22 2007, 23:24

tPhone
Додека Стив Џобс и компанија одбројуваат ситно до големата премиера на iPhone во САД, Кинезите веќе стокмија и почнаа да произведуваат верна копија на оргиналот под името - tPhone. Иако во техничкиот дел не може да му парира на оригиналот, tPhone има екран на допир, камера од 2 мегапиксели, 256 мега меморија, дисплеј во боја.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот