Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

default Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Пишување by LeKi on Вто Јун 26 2007, 14:59

Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Од 21 до 24 јуни на загребачкиот Бундеку е одржан меѓународниот фестивал за огномет.

Настапиле мајстори во пиротехника од Унгарија, Италија и Франција како и домаќините од Пиротехника Мирновец. Овој фестивал после седум години одржување прв пат се одржува во Загреб. Досега домаќин бил Самобор.


avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 23
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот