Фудбалски муабети

Go down

default Фудбалски муабети

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 13:15

Теамва е за кажување на ставови околу утакмици.Тука може да напишете се околу фудбалските утакмици(резултатите,што мислите за фубалерите на тимот,дали е заслужена победата...)
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Фудбалски муабети

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 18:56

На рускиот тајкун Роман Абрамович му се заканува најскапиот развод
на светот. Неговата втора сопруга Ирина, некогашната стјуардеса на
рускиот „Аерофлот”, реши да стави крај на 15-годишниот брак во кој имаа
пет деца.

По шушкањата за наводната врска меѓу Абрамович и
23-годишната убавица Дариа Жукова, Ирина ги изнајми двајцата најдобри
адвокати во Британија.

Таа се надева дека оваа бракоразводна парница ќе и донесе пет и пол
милијарди фунти, половина од богатството на овој најмлад светски
милијардер.

Роман Абрамович, сиромашното руско сираче со еврејско потекло, почна
како сопственик на мал приватен бизнис во 80-тите години, а стигна до
орден за посебни заслуги во развојот на економијата на руската
автономната област Чукотка.

Од 2003 година е сопственик на британскиот фудбалски клуб Челзи и е вториот најбогат бизнисмен во Британија.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Фудбалски муабети

Пишување by Chopper on Пон Фед 26 2007, 00:50

Жукова е девојка на Марат Сафин - најдобар тенисер во светот и никогаш нема да погледне во серкото Абрамовиќ.

Chopper
Ново лице

Број на мислења : 23
Registration date : 2007-02-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Фудбалски муабети

Пишување by norther on Пет Апр 20 2007, 21:52

што мислите кој ќе победи од: манчестер јунајтед-milan и од челзи-ливерпул

norther
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 24
Registration date : 2007-04-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Фудбалски муабети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот