ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

default ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by macsex on Нед Фед 18 2007, 14:54

џандарка, плавуша, од оние на бицикл чека ред во бурекџилница и слуша едне како вели: четврт со месо, се врти и вели: јас, трета со сирење!!

macsex
Ново лице

Male
Број на мислења : 12
Age : 48
Registration date : 2007-02-10

Преглед на профилот на членот http://sexacademy.phpbb9.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Вто Фед 20 2007, 14:01

го знам вицот
добар е :cool:
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by виц on Нед Jул 29 2007, 00:57

Се фалел еден цајкан дека пред неколку години изел 6 кила круши.
Колегите збунето го загледале а командирот му вика:
- Абе не заебавај, да не биле помалку?
- Не бе жими све, 6 кила беа само Што беа ситни!!! Се извлекол цајканот

виц
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:18

Зошто полицаец го става саатот на нога?
- За да е во тек со времето!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:18

Прилепски џандар запира охриѓани и ги прашува:
имате пијано?
овие одговараат: не бе, само ѓитара у гепек!!
абе ја не јај лајна да не те напраам тапан!!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:19

полицаец и плавуша
- госпоѓо ве молам легитимирајте се!
- што значи тоа?
- дајте ми ги вашето име и презиме.
- а после како ќе се викам јас?
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:20

што вели цајкан штом ќе здогледа човек кој се подготвува да изврши самоубиство?
- фрли го пиштолот или ќе пукам
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:20

Двајца полицајци шетаат на улица.
Прелетува едно врапче и му се посерува на едниот полицаец на рамото.
Тој му се обраќа на колегата:
- Дај една салфетка.
- Абе ајде, кај сега ќе го бркаш да му го бришеш задникот!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by LeKi on Нед Jул 29 2007, 15:21

брка полицаец крадец и му се дере:
- застани бе, застани!!
а овој му вика:
- застани ти, тебе никој не те брка!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: ВИЦЕВИ за ПОЛИЦАЈЦИТЕ !!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот