Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NBA Live Europe Tour

Go down

default NBA Live Europe Tour

Пишување by LeKi on Вто Окт 17 2006, 21:19

Kicks Off на 05 октомври во Барселона (Сиксерс-Барселона) и Лион (Асвел-Спурс)!Турнејата е спонзорирана од EA Sports, и во неа се вклучени 4 НБА тима
(Спурс, Клиперс, Санс, Сиксерс) и 6 европски тима (Макаби, Барселона,
Асвел, Макаби, Химки (!?!?), ЦСКА Москва)Мечеви уште ке има во Тревизо, Рим, Москва и келн каде што на 11-12 Октомври ке има и мини турнир.Најинтересна изјава даде Дуда Ивковиќ, екс-селекторот на Југославија и
сегашниот тренер на Динамо Москва, кој за Српскиот Блиц изјави дека се
многу поголеми шансите на Европските екипи сега отколку пред 15-20
години коа се играа Мекдоналдс турнирите по Европа (постарите членови
веројатно се сеќаваат на дуелите Југопластика-Денвер, и
Југославија-Бостон Селтикс).

Ивковиќ исто така рече дека се создадени и реални шанси НБА да направи
и 5 конференција во Европа, и доколку Европските тимови направат добар
резултат за време на турнејата нема да биде изненадувачки Дејвид Штер
со Бора Станковиќ да почнат и подготовки за реализација на идеата за
"NBA Europe Conference".
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: NBA Live Europe Tour

Пишување by Designer hangbags on Чет Окт 07 2010, 11:43


The online store to buy replica handbags wallets and purse of top most designer. Buy The Replica Watches,And Famous Brand Handbags are the hottest and the latest design in our online website.
Designer hangbags
Designer hangbags
Ново лице

Број на мислења : 2
Registration date : 2010-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот