Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хари Потер и редот на Вол Март

Go down

default Хари Потер и редот на Вол Март

Пишување by LeKi on Пет Јун 22 2007, 23:03

Хари Потер и редот на Вол Март
Газдите на Вол Март побараа од своите вработени низ целиот свет да ветат дека нема да зуцнат ништо околу исходот на седмото продолжение на Хари Потер кое ланецот на продавници ќе има чест прв да го промовира.

Почнувајќи од 10 јули, вкупно 1,1 милион соработници на Вол Март ќе започнат со потпишувањето на гаранциите со кои ветуваат дека нема да им го расипат крајот на читателите, дури и откако книгата ќе биде пуштена во продажба. Кон ова ќе можат да им се приклучат и сите купувачи, со тоа што ќе положат личен завет на веб страната http://www.makethepledge.net/.

Џ. К. Роулинг ја започна маркетинг кампањата за “Хари Потер и Светите Смртници”, со тоа што јавно откри дека магичната приказна ја завршува со убиството на два од главните ликови. Неодамна т.н. хакер “Габриел” тврдеше дека успеал да упадне во компјутерот на еден од вработените во издавачката куќа, Блумсбери и да ја открие најголемата литературна мистерија.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот