Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зависник од гласна музика

Go down

default Зависник од гласна музика

Пишување by LeKi on Саб Јун 23 2007, 13:30

Зависник од гласна музика Sps_glasna-muzika
Додека некои се зависни од работа или цигари, Роџер Тулгрин е зависен од хеви метал. Така гласи службената дијагноза на неговото пореметување, на чија сметка добил погодности на работното место.

Швеѓанинот Роџер Тулгрин е метал-зависник. Всушност, неговата љубов (сега веќе зависност) од метал-музиката целосно го завзела неговиот живот. Ова ретко пореметување има дури и свое стручно име, т.е. личност зависна од слушање на музика се вика "мошахолик".

Остарениот рокер само оваа година бил на повеќе 300 концерти, што се одразило и на неговата секојдневна работа.

Но, разузданиот старец не дочекал отказ, туку добил компензација со бенефиции, зошто му е дијагностициран хендикеп.

"Во обзир дека хеви металот така силно дејствува на сите апсекти нa неговиот живот, службата за вработување одлучила да покрие половина од неговата плата. А за да му помогне, неговото работно место да биде поудобно, добил посебно одобрување за слушање гласна музика."
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот