Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Елвуд е најгрдото куче на светот

Go down

default Елвуд е најгрдото куче на светот

Пишување by LeKi on Вто Јун 26 2007, 14:57

Елвуд е најгрдото куче на светот

Елвуд е најгрдото куче на светот Sps_najgrdo-kuce-na-svetotДвегодишното куче Елвуд, мешавина од кинеско кукмасто куче и чивава, овој викенд на саемот во Калифорнија е прогласено за најгрдо куче на светот.

Елвуд е целосно без влакна, освен седата коса на челото, затворени очи и исплазен јазик.

"Мислам дека ова е најслаткото суштество на светот", рекла неговата сопственичка Карен Квигли од Њу Џерси, што е потполно спротивно со карактерот на натпреварувањето.

Елвуд минатата година на натпреварот за најгрдо куче, освоил второ место.

Освен титулата, Елвуд на натпреварувањето заработил награда во вредност од илјада долари.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот