Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Go down

default Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Пишување by LeKi on Вто Јун 26 2007, 14:59

Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото)

Од 21 до 24 јуни на загребачкиот Бундеку е одржан меѓународниот фестивал за огномет.

Настапиле мајстори во пиротехника од Унгарија, Италија и Франција како и домаќините од Пиротехника Мирновец. Овој фестивал после седум години одржување прв пат се одржува во Загреб. Досега домаќин бил Самобор.Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-01


Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-02


Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-03


Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-04


Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-05


Заврши фестивалот за огномет во Бундеку (фото) Festival-za-ognomet-06
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот