Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Граната во музеј

Go down

default Граната во музеј

Пишување by LeKi on Пет Јан 25 2008, 13:15

Граната во музеј Granata-vo-muzej-spsВработените
во музеј за ветераните од војната во Виетнам се изненадиле кога дознале
дека две години работеле со неексплодирана експлозивна направа кој ја
донирал локален ветеран.


Локалниот пожарникар Маршал Џозеф Зуроло вели дека локалниот ветеран на
музејот му донирал граната долга 20 центиметри. Вработените мислеле
дека е ракета, слична како користените во војната во Виетнам, која не е
повеќе функционална.

Но, откако некој што се разбира со експлозив ја прегледал спорната
граната, ги известил вработените дека се работи за сеуште функционална
граната. Пиротехничарите потоа ја тргнале експлозивната направа.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот