Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малку поинаква дополнителна опрема

Go down

default Малку поинаква дополнителна опрема

Пишување by LeKi on Саб Мај 24 2008, 22:22

Малку поинаква дополнителна опрема Pistol
Продавач на автомобили во градчето Батлер во американската
сојузна држава Мисури, за секој автомобил нуди интересна дополителна
опрема - бесплатен пиштол.

До крајот на месецов, купувачите кај Mакс Моторс во Батлер како
дополнителен бонус можат да одберат чек за бензин во вредност од 250
долари или пиштол.
Според Валтер Мур, директорот на Макс Моторс, повеќето од купувачите
се одлучуваат за пиштол, а тој им препорачува да го одберат
полуатоматскиот модел, бидејќи - може да собере повеќе куршуми.
Мур вели дека неговата акција "Бесплатен пиштол" во некои места
предизвика негодувања, но не и во Батлер, градче на стотина километри
од Канзаз Сити.
"Овде сите веруваме во Бог, во "мадиња" и во пиштоли", вели Мур.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот