Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Куќа на далечинско

Go down

default Куќа на далечинско

Пишување by LeKi on Пон Мај 26 2008, 13:53

Куќа на далечинско
Куќа на далечинско Strada_f
Наутро на брзање ги гасите светлата, ги храните милениците, ја
заклучувате влезната врата... Наскоро, сето ова ќе можете да го правите
од вашиот автомобил. Новиот уред на Panasonic му овозможува на возачот
од својот автомобил да изврши низа работи во домаќинството.
Уредот "Strada F class" кој Panasonic ќе го претстави наредниот
месец во Јапонија воспоставува безжична врска помеѓу апаратите во
домаќинството и автомобилот. Овој футуристички уред, освен што му
озвозможува на возачот да изврши низа команди во домот, може да му даде
и поглед на внатрешноста на куќата, или да види што моментално прават
домашните миленици или членовите на семејството.
За да се постигне ова, возачот треба само да допре едно од
икончињата на рамниот екран од 18 cm и со тоа да активира една од
претходно програмираните команди во својот дом. Уредот ќе чини околу
2.000 евра.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот