Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nokia N78

Go down

default Nokia N78

Пишување by LeKi on Вто Мај 27 2008, 13:01

Nokia N78 Nokia_n78Nokia конечно го пушти во продажба долгонајавуваниот модел N78 - Symbian смартфон со HSDPA поддршка.
Дел од новитетите кај Nokia N78 се гаотагирањето и интегрираниот FM
предавател, кој овозможува музиката од телефонот да се пренесе на било
кое FM радио.
Телефонот има мултимедијално мени, со исто копче за навигација низ него како кај N81, a oперативниот систем е Symbian S60.
Nokia N78 има TFT дисплеј со големина од 2.4 инчи (240 х 320
пиксели) со приказ на 16М бои, има GPS поддршка, поддршка за Wi-Fi,
70МB внатрешна меморија и слот за microSD мемориска картичка. Камерата
е со резолуција од 3.2 мегапиксели и автоматски фокус, со Carl Zeiss
оптика. Снима видео во VGA резолуција со 15 фрејма во секунда.
Во поглед на конективноста, тука е веќе спомнатото Wi-Fi b/g со
UPnP, microUSB v2.0, 3.5 милиметарски стерео приклучок за слушалки и
Bluetooth v2.0 со A2DP стерео аудио.
Oфицијално објавената цена од Nokia (пред даноци и други давачки) изнесува 350 евра.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот