Тетоважата како доживотен белег

Go down

default Тетоважата како доживотен белег

Пишување by Tattoo beauty on Пет Jул 27 2007, 13:46

Секоја одлука, па така и оваа подразбира трпение. Имено, брзоплетите
одлуки најчесто завршуваат со разочарување по кратко време. Исто така,
треба да се нагласи и дека не смеете да им подлегнувате на трендовите,
туку да бидете сигурни дека истата таа слика, детал или мотив ќе ви се
допаѓа подолго време. Имаме совет и за овој случај: „Тетоважите не и се потчинуваат на модата, тие се доживотни!“.


Колку за вас тетоважите ви претставуваат нешто кое со желба и гордост го носите цел живот?? Дали може да се смета како доживотен белег??Сепак и не сите луѓе
ставаат тетоважи кои се поврзани директно со нив , нивната личност !
Има и такави кои се одлучуваат за тетоважа која им се допаѓа како мотив
Но сепак мислам дека во повеќето случаеви тоа е нешто кое
претсавува можеби спомен( среќен или трагичен) ,период од нашиот живот
кои имаме желба да го претставиме токму на ваков начин или може да се
смета како некои вид на сопствен имиџ...


Сепак мој став е дека се ЗАДОВОЛСТВО и секако белег на нашата личност!!!
avatar
Tattoo beauty
Член во развој

Female
Број на мислења : 63
Age : 31
Локација : u studio za tetoviranje:))
Registration date : 2007-07-21

Преглед на профилот на членот http://www.tattoo-passion.org

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот