Граната во музеј

Go down

default Граната во музеј

Пишување by LeKi on Пет Јан 25 2008, 13:15

Вработените
во музеј за ветераните од војната во Виетнам се изненадиле кога дознале
дека две години работеле со неексплодирана експлозивна направа кој ја
донирал локален ветеран.


Локалниот пожарникар Маршал Џозеф Зуроло вели дека локалниот ветеран на
музејот му донирал граната долга 20 центиметри. Вработените мислеле
дека е ракета, слична како користените во војната во Виетнам, која не е
повеќе функционална.

Но, откако некој што се разбира со експлозив ја прегледал спорната
граната, ги известил вработените дека се работи за сеуште функционална
граната. Пиротехничарите потоа ја тргнале експлозивната направа.
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот