Финти

Go down

default Финти

Пишување by LeKi on Сре Фед 14 2007, 12:31

знаете ли некои финти
како на пример со shift и insert ке го добиете "тоа сто сте го копирале"


Последната промена е направена од на Нед Мар 11 2007, 15:30. Мислењето е променето 1 пати
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by SIMONA on Пет Фед 16 2007, 23:07

БРАВО ЛЕКИ ФОРУМОТ ТИ Е СУПЕР

SIMONA
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by pato on Саб Мар 10 2007, 21:13

Star button + R= run
Start button + E=My Computer
Star button + D=Show Desktop
avatar
pato
Ново лице

Број на мислења : 28
Registration date : 2007-03-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by the_plake on Сре Мар 21 2007, 18:19

Ако напишете нешто во search-bar на вашиот internet browser (пр. google), а потоа користите Alt+Enter (Return), ќе добиете www.google.com


Последната промена е направена од на Чет Мар 22 2007, 21:25. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the_plake
Член во развој

Male
Број на мислења : 70
Registration date : 2007-03-21

Преглед на профилот на членот http://www.r-i-p.on.to/

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by LeKi on Сре Мар 21 2007, 18:27

Alt+Tab=ги гледате сите ваши отворени фолдери и го отварате кој сакате
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by Aleksandar on Вто Апр 17 2007, 02:57

[WIN +M] Спуштање на сите прозорци
[WIN + R] Го стартува дијалогот за стартување апликации (Run) во Start менито.
[WIN + F1] Го стартува помош мени-то
[WIN + E] Ja стартува Explorer апликацијата.
[WIN + F] Го стартува Find Files за пребарување на одреден фајл во компјутерот.
[CNTL+ WIN + F] Го стартува Find Computer за пребарување на компјутер на мрежата.
[WIN + TAB] Се префрла на таскбарот каде можете да изберете прозорец.
[WIN + BREAK] Го прикажува Systems Properties панелот од (control panel)
[CTRL][ESC] Покажување на Start менито
[F2] Преименување на елемент
[F3] Барање фајл или фолдер
[F5] Освежување на прозорецот
[ALT][F4] Затворање на програмата
[CTRL][A] Селектирање на се
[CTRL][X] Бришење на елементот и пренесување на содржината во Clipboard
[CTRL][C] Копирање на елементот и пренесување на содржината во Clipboard
[CTRL][V] Лепење или замена на елементот со содржината од Clipboard
[Ctrl + Z] Еден чекор наназад од постапката
[ALT][ENTER] Приказ на карактеристиките на елементот
Копирање фајл
[CTRL] одвлечкајте го фајлот
[CTRL][SHIFT] Креирање кратенка одвлечкајте го фајлот
[DEL] Бришење на елементот со сместување во Recycle Bin
[SHIFT][DEL] Бришење на елементот без можност за враќање
[ALT]+[TAB], [TAB] Кружење низ отворени апликација на која да се префрлите со работа
[F1] Отвoрање на помош дијалогот - општо важи за сите апликации
[CTRL][F4] Затворање прозорец(документ) во апликација
[ALT][SPACEBAR] Отвoрање на апликациското Control мени на прозорецот
[CTRL][TAB] Движење низ мени-табовите (tabs) на некој дијалог
[F10] Повикување на мени-барот
некои од овие "финти" треба да се знаат од општа култура но сепак...
avatar
Aleksandar
Ново лице

Male
Број на мислења : 14
Age : 32
Локација : Охрид
Registration date : 2007-04-17

Преглед на профилот на членот http://www.aleksander.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by LeKi on Вто Апр 17 2007, 21:12

brej!!!!!!!
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by LeKi on Вто Апр 17 2007, 21:14

смири се малку Smile
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by Aleksandar on Сре Апр 18 2007, 20:11

LeKi напиша:brej!!!!!!!

ако е бал нека е маскембал !!! tongue
avatar
Aleksandar
Ново лице

Male
Број на мислења : 14
Age : 32
Локација : Охрид
Registration date : 2007-04-17

Преглед на профилот на членот http://www.aleksander.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by norther on Пет Апр 20 2007, 22:13

d(-_-)b,(@_@)

norther
Ново лице

Male
Број на мислења : 13
Age : 24
Registration date : 2007-04-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by LeKi on Пет Јун 15 2007, 13:06

е ова ли се финти!!!Evil or Very Mad
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 24
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

Преглед на профилот на членот http://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

default Re: Финти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот