Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првата онлајн стоматолошка ординација

Go down

default Првата онлајн стоматолошка ординација

Пишување by LeKi on Пет Јан 25 2008, 13:17

Првата онлајн стоматолошка ординација Sps_pregled-zabi-internetЕден
забар од Лондон на своите пациенти почнал да им нуди уникатна и
единствена услуга - стоматолошки преглед на забите преку Интернет.


Д-р Вотсон, сопственик на ланецот стоматолошки ординации кои се наоѓаат
во дваесетина британски градови, ги прегледува забите со помош на веб
камера и доколку заклучи дека е потребна некоја интервенција, за тоа го
известува пациентот и му закажува термин во една од неговите ординации.


"Благодарение на технологијата која се развива со неверојатна
брзина, пациентите повеќе не мораат да губат време и да доаѓаат во
ординацијата за еден обичен преглед. Се што е потребно за преглед од
дома е добра камера",
вели доктор Вотсон.

Покрај тоа што ќе заштедат време, пациентите штедат и пари, бидејќи интернет прегледите нема да се наплатуваат.
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот