Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нов член на модното семејство на Nokia

Go down

default Нов член на модното семејство на Nokia

Пишување by LeKi on Пет Јан 25 2008, 13:14

Нов член на модното семејство на Nokia Nov-clen-vo-modnoto-semejstvo-na-nokia-spsNokia
својата успешна серија на мобилни Prism, одлучила да ја разубави со
еден новитет - постоечкиот модел 7900 Prism од сега има кристален
додаток.


Nokia 7900 Crystal Prism го задржува препознатливиот стил на
постоечкиот модел, но е збогатен со типки кои наликуваат на брусени
дијаманти, доколку централната типка за навигација е изработена од чист
кристал. Главен и одговорен за стилизирањето на задната страна на
телото на мобилниот, која исто така е представена во ново руво, е
францускиот дизајнер Фредерик Даубал.

Исто така и техничките страни на мобилниот не се запоставени, тој има 2
мегапикселна камера, технологија за пренос на податоците 3G, 1Gb
вградена меморија и мултимедиален плеер.

Според најавите, Nokia 7900 Crystal Prism Ќе се појави на пазарот во оваа четвртина од годината по цена од 375 евра.
Нов член на модното семејство на Nokia Nov-clen-vo-modnoto-semejstvo-na-nokia-01
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1098
Age : 26
Локација : Куманово
Registration date : 2006-10-13

https://macedonia.editboard.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот